Ақмола облысы білім басқармасының Егіндікөл ауданы бойынша білім бөлімі Спиридоновка ауылының жалпы орта білім беретін мектебі"КММ.
КГУ "Общеобразовательная школа с.Спиридоновка управления образования Акмолинской области отдела образования по Егиндыкольскому району".

Мектептегі тамақтану мәдениетін қалыптастыру және сапаны ұйымдастыру.

10.04.2024

Тамақтану мәдениеті-білім алушының салауатты және қауіпсіз өмір салтының жалпы мәдениетінің маңызды құрамдас бөлігі. Салауатты тамақтану мәдениетін қалыптастыру білім алушыны мектепте оқытудың алғашқы кезеңдерінен басталып, жас ерекшеліктерін ескере отырып, барлық оқу жылдарында жалғасуы керек. Салауатты өмір салты тек жаттығу, қатаю, спортпен шұғылдану ғана емес, сонымен қатар тамақтану, өйткені "біз не жейміз". Бұл сөз мәселенің мәнін қысқаша көрсетеді. Біздің ағзамыздың жасушалары энергиямен қамтамасыз етіледі және тағамнан алынған қоректік заттардан түзіледі.

Салауатты тамақтану мәдениетін қалыптастыру бойынша жүйелі жұмыс үш бағытты қамтиды: білім беру мекемесінде тамақтануды ұтымды ұйымдастыру; білім беру процесіне салауатты тамақтану мәдениетін қалыптастырудың білім беру бағдарламаларын және білім алушылармен, олардың ата-аналарымен (заңды өкілдерімен), педагогтармен және білім беру мекемелерінің мамандарымен ағартушылық жұмысты енгізу. Жұмыстың барлық бағыттарының үйлесімі ғана колледжде де, үйде де салауатты тамақтану мәдениеті мен салауатты өмір салтын қалыптастыруға мүмкіндік беретін ортаны құруға көмектеседі.                                                                                                                                              "Мемлекет басшысының тапсырмасы бойынша ағымдағы жылдың 1 қыркүйегінен бастап аз қамтылған отбасылардан шыққан 1,5 млн-нан астам оқушы, сондай-ақ әлеуметтік мәртебесіне қарамастан бастауыш сынып оқушылары үшін тегін тамақтандыруды ұйымдастыру жоспарлануда".